fotovideo

bikemotoportale

Partnerzy

podkarpacie

ustrzyki

zarszyn

 ebukowsko-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

ekomancza-jpg

lesko

zarszyn

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ebesko.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

 

Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ebesko.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Zdjęcia

Internetowa galeria zdjęć Gminy Besko

Zapraszamy do wysyłania zdjęć na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

reklama

Najważniejsza jest radość życia – o Klubie Seniora w Besku FOTO i VIDEO

BESKO / "Zawsze się uśmiechaj do życia, przecież kiedyś musi się zrewanżować" - tak brzmi jeden z wpisów w Kronice Klubu Seniora w Besku. Uśmiechu członkom klubu nie brakuje. Seniorzy spędzając ze sobą czas, wypełniają go humorem i dobrymi pomysłami. Dla nich, którzy w większości są osobami samotnymi, co drugi czwartek jest dniem spotkania z przyjaciółmi.

DSC 0780-001 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

W większości do Klubu przynależą kobiety, wśród nich jest jeden przysłowiowy „rodzynek” - Józef Skubel, miłośnik szachów, który uczestniczy w wielu turniejach szachowych. Od jesieni 2012 roku funkcję przewodniczącej klubu przejęła Maria Gac, która motywuje swoje koleżanki i kolegę do działania.

Klub Seniora w Besku powstał w 2012 roku. Jak twierdzi Kazimiera Ziemiańska, grupa powstawała przez kilka miesięcy. Na początku były to sporadyczne spotkania kilku seniorów, teraz panie w gronie około trzydziestu osób spotykają się dwa razy w miesiącu, właśnie w czwartki, a jeśli przygotowują się do występów lub wystaw to widują się częściej.

Pierwsze oficjalne spotkanie Klubu Seniora miało miejsce w październiku 2012 roku. Od tego momentu seniorki aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym swojej miejscowości. Biorą udział w każdym wydarzeniu, czy to organizując Dzień Seniora, występując gościnnie w czasie Dożynek w Porębach, czy po prostu przygotowując ozdoby i ciasta na Bożonarodzeniowy Kiermasz. Oprócz tego seniorki organizują dla siebie różnego rodzaju wyjazdy. Do tej pory udało się im zobaczyć wspólnie Myczkowce, Iwonicz, Duklę, Liwocz koło Jasła i Rymanów Zdrój. W działalności Klubu zawierają się także zajęcia artystyczne. Panie poznały już tajniki wikliniarstwa, decoupage’u oraz hafciarstwa.

Dużo radości daje seniorkom również działalność kabaretu Ach te baby!

– Brałyśmy udział w organizacji Dnia Kobiet, Sobótki, Święta Pieroga, Majówki Ortograficznej, w której również uczestniczyłyśmy – wymienia Maria Gac. – Organizujemy wycieczki, ogniska, spacery. Do klubu należą także panie z Mymonia i często w lecie zdarza się, że wybieramy się na spacery Przełomem Wisłoka, a następnie spotykamy się u jednej z pań przy ognisku.

Klub Seniora to również masa wspomnień, przede wszystkim tych radosnych i nostalgicznych, a w szczególności drogocennych.

– Najmilej wspominam czytanie bajek dla dzieci. Wśród czytanych historii znalazła się bajka o piernikach toruńskich. My jako Klub Seniora upiekłyśmy takie pierniczki i podarowałyśmy dzieciom, aby własnoręcznie je udekorowały. Było przy tym dużo śmiechu i radości, bo jak to bywa z dziećmi, udekorowały lukrem nie tylko pierniki, ale również i własne buzie – wspomina Krystyna Rysz.

Seniorki przyznają, że mile wspominają wspólne spotkania. Maria Gac nadmienia, że w 2016 roku, seniorki będą chciały zorganizować dla siebie gimnastykę połączoną z tańcem. Pomoc obiecał Gminny Ośrodek Kultury w Besku. Wśród marzeń członkiń Klubu Seniora znajduje się również gimnastyka prowadzona na basenie oraz cykl spotkań kulinarnych, w czasie których panie mogłyby poznawać nowe przepisy i dowiadywać się jak odpowiednio odżywiać się w ich wieku.

- Czekamy na ten czwartek, bo po prostu jest to dla nas taka odskocznia od codzienności – wyznaje Anna Mermer. – Naprawdę nas tu ciągnie. Myślę, że dużo korzystamy z tego. Zwiedzamy, rozmawiamy, pośmiejemy się. Siedząc samemu w domu, to tak smutno. A te nasze wspólne spotkania to przede wszystkim dużo radości i śmiechu. Bardzo jesteśmy zadowolone.

- Kronikę mamy już trzy lata. Mamy dużo zdjęć, pamiątek z naszych wypadów, uczestnictwa w różnych imprezach. Zapraszamy każdego chętnego do zostania członkiem naszego Klubu Seniora, a w szczególności zapraszamy panów – zachęca Maria Gac. – Dobrą zabawę gwarantujemy – uśmiecha się.

Klub Seniora zrzesza tych mieszkańców gminy Besko, którzy swój wolny czas wolą spędzać w gronie przyjaciół, aniżeli samotnie w czterech ścianach swojego domu. Klub Seniora stanowi doskonały pretekst do zabicia nudy, aktywnego spędzania czasu, rozwijania swoich zainteresowań i spełniania marzeń, nawet tych małych. Klub Seniora to również możliwość oszukania mijającego czasu i zachowania upragnionej witalności. W końcu gdzie indziej, jak nie wśród seniorów cieszących się każdą przeżytą chwilą, możemy odnaleźć radość i zadowolenie z życia.

Anna Twardy

 

 

Komentarze   

-2 #1 seniorka 2016-01-15 16:49
W basenie bez wody też mozna :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Besko z serwisu

Promowane firmy

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

O Gminie Besko

beskoGmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktMapa Beska
punktMiejscowości
punktUrząd Gminy
punktHistoria Gminy
punktPolicja
punktUrząd pocztowy
punktOśrodki Zdrowia

punktSzkoły
punktPrzedszkola
punktKościoły
punkt Stowarzyszenia
punktOSP w gminie
punktGaleria
punktNoclegi

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy                   
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktW kinie
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktSklepy spożywcze
punktPizza na telefon
punkt Jedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Miejscowości

beskoMiejscowości Gminy Besko i przydatne informacje:

punktBesko      


punktMymoń

Komunikacja

ikonka_7Gmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktBesko

punktPrywatni

Ciekawe miejsca

ikonka_6Gmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Gminy Besko
punktKapliczki

Ostatnie komentarze