fotovideo

bikemotoportale

Partnerzy

podkarpacie

ustrzyki

zarszyn

 ebukowsko-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

ekomancza-jpg

lesko

zarszyn

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ebesko.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

 

Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ebesko.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Zdjęcia

Internetowa galeria zdjęć Gminy Besko

Zapraszamy do wysyłania zdjęć na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

reklama

Pamiętają o bożonarodzeniowej tradycji FOTO i VIDEO

BESKO / Stało się już tradycją, że w Gminnym Ośrodku Kultury w Besku każdego roku organizowany jest Wieczór Wigilijny dla mieszkańców. Także i tym razem w niedzielne popołudnie w GOK-u spotkali się ze sobą wszyscy, którzy cenią sobie bożonarodzeniową tradycję i pragną połamać się opłatkiem oraz złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne.

DSC 4535 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

 

 

Goście zgromadzili się przy wspólnym stole, aby spróbować tradycyjnych, dwunastu potraw przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia Kobiet Gminy Besko ,,Beskowianki”. Dodatkowo został zaprezentowany interesujący program artystyczny. Na uwagę zasłużył spektakl wyreżyserowany przez Jolantę Czaplińską-Kornasiewicz, która napisała do sztuki ,,Staropolski obrzęd wigilijny” również scenariusz.

– Przedstawienie bardzo mi się podobało – zapewnia Martyna Mermer, uczestniczka Wigilii – Gra aktorska okazała się być na wysokim poziomie. Nie dało się nie zauważyć dużego zaangażowania artystów. Mam nadzieję, że widzowie docenią poświęcenie organizatorów spektaklu.

– Próby rozpoczęły się jeszcze w listopadzie – opowiada Aneta Szałankiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Besku – Najbardziej wymagające okazało się skompletowanie potrzebnych rekwizytów. Pani Jola przygotował scenariusz, Adam Robel wybrał piosenki i pracował przy układach tanecznych. Również występująca na scenie formacja Big Band ćwiczyła już od kilku dobrych tygodni. Publiczność żywo reagowała na to, co dzieje się na scenie. Spotkaliśmy się również z bardzo miłymi i pozytywnymi komentarzami ze strony gości już po spektaklu.

W przygotowanie wieczoru oprócz GOK-u i Beskowianek zaangażował się również Klub Seniora, który zatańczył poloneza do kolędy "Bóg się rodzi" oraz grupa Roztańczeni 1 i Mażoretki ,,Sunshine” juniorki ze swoim programem wokalno-tanecznym. Nie zabrakło też Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Besku, która specjalnie dla gości zagrała najpiękniejsze polskie kolędy: Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy się Chrystus rodzi, Mizerna cicha, Zaśnij dziecino. Na scenie zaprezentowali się również młodzi muzycy, którzy uczą się gry na instrumentach w niedawno utworzonym ognisku muzycznym. Do szopy hej pasterze na klarnecie wykonał Szymon Firlus, zaś Dominika Suwała wykonała na saksofonie kolędę Lulajże Jezuniu.

W Wigilii uczestniczyło ponad 200 osób.

Życzenia zgromadzonym złożył zarówno Wójt Gminy Mariusz Bałaban, jak i poseł na Sejm RP, Piotr Uruski, który również uczestniczył w Wigilii.

Anna Twardy

 

Komentarze   

-4 #4 karol 2016-01-01 19:00
Bezinteresownie ? :D :lol: :-)
Cytować
+3 #3 agata 2016-01-01 16:46
Cytuję mieszkanka:
Gratulacje za przypomnienie pieknych polskich tradycji. Jedno ale to czas trwania. Dla ludzi starszych mordęga. Moi rodzice wrócili bardzo zmęczeni. A tak aprpo pan wójt zmienił już opcję?

DLACZEGO W BESKU NIC NIE MOZNA ZROBIC BEZ ZLOSLIWYCH KOMENTAZY .TO DOBRZE ZE SA ORGANIZOWANE TAKIE SPOTKANIA .ZE KTOS POSWIECA BEZ INTERESOWNIE SWOJ CZAS ,NA ORGANIZACJE ,.ZMECZENI SA CI CO SA MALO AKTYWNI ,CALYMI DNIAMI SIEDZA NA KANAPIE PRZED TELEWIZOREM .WIECEJ OPTYMIZMU,RADOS CI I POMYSLNOSCI DLA WSZYSTKICH MIESZKANCOW NASZEJ GMINT
Cytować
-4 #2 obserwator 2015-12-23 06:58
Pan wojt miał okazję sie dowartosciowac i pokazać jakie to ma znajomosci. Nic nowego :lol:
Cytować
-3 #1 mieszkanka 2015-12-23 06:31
Gratulacje za przypomnienie pieknych polskich tradycji. Jedno ale to czas trwania. Dla ludzi starszych mordęga. Moi rodzice wrócili bardzo zmęczeni. A tak aprpo pan wójt zmienił już opcję?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Besko z serwisu

Promowane firmy

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

O Gminie Besko

beskoGmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktMapa Beska
punktMiejscowości
punktUrząd Gminy
punktHistoria Gminy
punktPolicja
punktUrząd pocztowy
punktOśrodki Zdrowia

punktSzkoły
punktPrzedszkola
punktKościoły
punkt Stowarzyszenia
punktOSP w gminie
punktGaleria
punktNoclegi

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy                   
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktW kinie
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktSklepy spożywcze
punktPizza na telefon
punkt Jedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Miejscowości

beskoMiejscowości Gminy Besko i przydatne informacje:

punktBesko      


punktMymoń

Komunikacja

ikonka_7Gmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktBesko

punktPrywatni

Ciekawe miejsca

ikonka_6Gmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Gminy Besko
punktKapliczki

Ostatnie komentarze