fotovideo

bikemotoportale

Partnerzy

podkarpacie

ustrzyki

zarszyn

 ebukowsko-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

ekomancza-jpg

lesko

zarszyn

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem ebesko.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

 

Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ebesko.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Zdjęcia

Internetowa galeria zdjęć Gminy Besko

Zapraszamy do wysyłania zdjęć na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

reklama

Dwa sztaby - dwa razy więcej pomocy

W organizację 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku włączają się dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki. Oba będą zbierać pieniądze, bieszczadzki dodatkowo szykuje dwa dni WOŚP-owych imprez.

Sanockim sztabem, podobnie jak w ubiegłym roku, pokieruje Jan Myćka. Na razie nie udziela mediom informacji.

15355875 973825179428207 780073675 n

W przygotowanie bieszczadzkiego sztabu zaangażowali się Sebastian Niżnik, Bartosz Mrugała, Kuba Osika, Wacław Borowy, Bartłomiej Hydzik i Martyna Sokołowska. - Na początku listopada zaczęli zgłaszać się do nas ludzie z pytaniem o tegoroczny Finał WOŚP w Sanoku. Mówili, że tęsknią za atmosferą finałów organizowanych w poprzednich latach. Spotkaliśmy się w kilka osób i stwierdziliśmy, że warto powrócić do idei bieszczadzkiego WOŚP-u z koncertami, światełkiem do nieba i radosną atmosferą - opowiada Martyna Sokołowska.

- Chcemy nawiązać do poprzednich bieszczadzkich edycji i zaprosić do współpracy miejscowe gminy oraz bieszczadzkie miejscowości, tak, aby włączyć w akcję jak największą liczbę instytucji. Finał, jasna sprawa, organizujemy w największym mieście regionu, czyli Sanoku - dodaje Sebastian Niżnik.

Oj, będzie się działo

W tym roku oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy do puszek, Finałowi towarzyszyć będą koncerty, imprezy sportowe i kulturalne. Sobotę 14 stycznia zdominują wydarzenia sportowe. W planie jest festiwal piłkarski dla najmłodszych, WOŚP-owa zumba, koncert rockowy, mecz hokeja i ślizgawka. Organizatorzy do współpracy zaprosili także sanockich siatkarzy i unihokeistów.

Niedziela to już wielki finał na sanockim rynku z koncertami i tradycyjnym światełkiem do nieba. Od godziny 17 na starówce dominować będzie rock’n’roll. Na scenie zaprezentuje się Biegun Zachodni (Rzeszów), Yellow Horse (Strzyżów), Blant (Łańcut), a na finał będziemy mogli posłuchać największych przebojów legendarnej grupy Dżem w wykonaniu aktorów Teatru Śląskiego - Macieja Lipiny i i projektu “Skazany na Bluesa”.

W pomoc zaangażują się także ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR, strażacy ochotnicy, pogranicznicy oraz tradycyjnie Strzelcy oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Pomoc zadeklarowało też miasto, które bezpłatnie udostępni m.in. scenę, nagłośnienie i oświetlenie.

Bądź na bieżąco

Informacje związane z działalnością sztabu i programem wydarzeń zaplanowanych w ramach sanockiego Finału dostępne są na stronie Bieszczadzki Finał WOŚP https://www.facebook.com/events/1156983324390995/

Patronat nad wydarzeniem objął portal iSanok.pl, Gazeta Sanocka i Tygodnik Sanocki.

Ćwierć wieku bezinteresownej pomocy

W tym roku Orkiestra po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki seniorom.

Tylko za pieniądze z 24. Finału Fundacja Jurka Owsiaka planuje zakupić sprzęt medyczny dla 218 szpitali w całej Polsce. Zakupione przez Fundację urządzenia trafią na oddziały ogólnopediatryczne. Będą to więc łóżeczka szpitalne dla dzieci, pompy strzykawkowe, holtery EKG, lokalizatory naczyń i wiele innych aparatów. W sumie planujemy kupić 2 514 urządzeń medycznych - czytamy na stronie fundacji.

Przez 24 lata dzięki wsparciu ofiarodawców Orkiestra wyposażyła w nowoczesny sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Urządzenia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem od kilku lat leczą także w sanockim szpitalu.

W ubiegłym roku Orkiestra zebrała rekordową kwotę, ponad 72,5 miliona złotych. W sumie przez 24 lata Fundacja Jurka Owsiaka zebrała ponad 650 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Besko z serwisu

Promowane firmy

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

O Gminie Besko

beskoGmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktMapa Beska
punktMiejscowości
punktUrząd Gminy
punktHistoria Gminy
punktPolicja
punktUrząd pocztowy
punktOśrodki Zdrowia

punktSzkoły
punktPrzedszkola
punktKościoły
punkt Stowarzyszenia
punktOSP w gminie
punktGaleria
punktNoclegi

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy                   
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktW kinie
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktSklepy spożywcze
punktPizza na telefon
punkt Jedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Miejscowości

beskoMiejscowości Gminy Besko i przydatne informacje:

punktBesko      


punktMymoń

Komunikacja

ikonka_7Gmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktBesko

punktPrywatni

Ciekawe miejsca

ikonka_6Gmina Besko –  leży w południowo-wschodniej Polsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich, pomiędzy Krosnem a Sanokiem, na wysokości.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Gminy Besko
punktKapliczki

Ostatnie komentarze